Tuhý šampon Lopuch 100g
- Popis
- Dotaz
- Komentáře
Šampon z vrbové kůry a z lopuchu působí proti tvorbě lupů a proti nadměrnému vypadávání vlasů. Šampon je vytvořen ze silného odvaru a macerátu vrbové kůry, kořene lopuchu a kořene mydlice lékařské.
POUŽITÍ: Přejeďte několikrát kostkou mýdla namočené vlasy. Vytvoří se hustá pěna, se kterou poté pracujete jako s běžným šamponem.
Lopuch podporuje růst vlasů a působí proti nadměrné tvorbě kožního mazu, pomáhá proti nadměrnému padání vlasů, brání tvorbě lupů.
Šampon obsahuje čisté esenciální oleje šalvěj, tymián a bergamot.
Charakteristika: Proti lupům a vypadávání vlasů, Vhodné na krátké vlasy
Složení: Odvar z Lopuchu a Vrbové kůry, Kokosový tuk, Olivový olej, Jojobový olej, Ricínový olej, Esenciální oleje Šalvěj, Tymián, Bergamot
Ingredients: Sodium Cocoate, Aqua, Salix Alba Decoctum, Artium Lappa (Burdock) Root Decoctum, Sodium Olivate, Sodium Castorate, Sodium Jojobate, Salvia Officinalis Oil, Thymus Vulgaris
Oil, Citrus Bergamia Oil, *Limonene, *Linalool, *4-Terpineol, *Alpha-Terpineol, *Mircene, *Gamma-Terpinene, *Alpha-Terpinene, *Alpha-Pinene, *Beta-Pinene, *Linalyl Acetate, *A-Terpinyl Acetate (*součást silic)
Množství: 100g
Více informací o ingrediencích
Šalvěj
- pomáhá proti nadměrnému pocení,
- má desinfekční účinky,
- léčí problematickou pleť a akné,
- potlačuje tvorbu lupů,
- příznivě působí na nehojící se kožní defekty a hnisající rány,
- má antioxidační a antibakteriální účinky.
Tymián
- regeneruje kožní buňky,
- má antiseptické, antibakteriální a desinfekční účinky,
- působí protizánětlivě,
- zklidňuje místa poštípaná hmyzem,
- ulevuje artritidě a svalové bolesti.
Bergamot
- má antibakteriální a antiseptické účinky,
- používá se k léčbě kožních chorob - oparů, ekzémů, akné, podporuje hojení povrchových ran,
- zvláčňuje pokožku.
Vrbová kůra je po dlouhá staletí používána v celkové péči o tělo pro její schopnost hojení ran, boje proti lupům, na mastnou a nečistou pokožku a na rozšířené póry. Vrbová kůra je používána při zánětech kůže. Šampon díky kyselině salicylové obsažené ve vrbové kůře proniká do pórů a čistí je zevnitř.
Syntetická kyselina acetylsalicylová, acylpyrin, má stejné složení jako přírodní salicin, obsažený ve vrbové kůře.
Celkově působí proti zánětům, baktériím, virům, horečce, prodlužují dobu srážení krve a má řadu dalších účinků. Vrba je účinná také na posílení nervů a osvědčila se proti nespavosti.
Kyselina salicylová je používána v přípravcích ke změkčení ztvrdlé kůže.
Lopuch
Lopuchová kořen se užívá při kožních chorobách (i hnisavých), ekzémech, uhrovitosti, nežitech, a to jak zevně v koupelích a obkladech, tak i vnitřně v čisticích čajích. V obkladech se dává na mokvavé vyrážky a špatně se hojící zhnisané rány. V lidovém léčitelství se jako obklady a náčinky na zhmožděniny používaly i listy - čerstvé i sušené, ve formě kašovitých obkladů. Hlavně se ale čerstvými, mírně rozdrcenými listy obalovala bolavá kolena jako u cmuntu z podbělu.
Lopuch pomáhá při kašli a zahlenění, upravuje špatné trávení, je velice dobrým podpůrným lékem při gastritidách a vředové chorobě. Protože je močopudný, potopudný a dezinfekční, pomáhá při potížích močových cest, kaméncích a písku, při dně. Moderní výzkumy prokázaly dobré výsledky při léčení cukrovky v počátečním stadiu.